wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Jak wybrać odpowiednią gitarę dla dziecka?
Systemy płatności
 • PayU
 • Sandander Consumer
Kontakt
 • Sklep muzyczny "Gama Witczak"
  ul. Jasnogórska 13
  42-200 Częstochowa
  woj. śląskie
  NIP: 949-129-85-44
 • E-mail:sklep@gamawitczak.pl
 • Telefon(34) 365 13 29
 • Fax(34) 365 13 29
 • Godziny działania sklepuponiedziałek - piątek 10:00 - 18:00 sobota 10:00 - 13:00

Jak wybrać odpowiednią gitarę dla dziecka?

Data dodania: 23-04-2020

Jak wybrać odpowiednią gitarę dla dziecka?

Twoje dziecko w wieku 5-12 lat właśnie poprosiło o gitarę? Zastanawiasz się, jaką gitarę dla niego zakupić?
Oto informacje które powinieneś wiedzieć o różnych typach gitar.

 
Gitara Klasyczna -  posiada nylonowe struny. Gitara akustyczna - posiada struny metalowe. Gitara elektryczna - gramy na niej ze
wzmacniaczem i pedałem efektów.


alt
alt alt
Gitara akustyczna z reguły jest trudna do nauki. Metalowe struny są trudne do dociśnięcia, szczególnie na początkowym etapie nauki. Wżynają się w niewytrenowane koniuszki palców co jest frustrujące i dosyć bolesne dla dzieci.
Wybór dla młodych początkujących muzyków sprowadza się więc z reguły do wyboru między gitarą klasyczną a elektryczną. Wszystko zależy od wieku dziecka i metody nauczania nauczyciela.
Gitara klasyczna czy elektryczna?

Jeśli kupujesz gitarę dla dziecka w wieku od 5 do 8 lat, wtedy wybierz gitarę klasyczną. Gitara elektryczna, nawet model dziecięcy, jest zbyt ciężka dla tej grupy wiekowej. Gitara klasyczna jest lżejsza a dodatkowo dostępna w 4 różnych rozmiarach, dzięki czemu można dopasować odpowiedni rozmiar.

Jeśli kupujesz gitarę dla 9-latka (lub starszego), możesz wybrać klasyczną lub elektryczną. Obydwie są produkowane w rozmiarach dla dzieci.
Gitara elektryczna jest cięższa niż klasyczna, ale można na niej grać ze wzmacniaczem i pedałem efektów! Dla starszego dziecka taka nauka jest bardzo atrakcyjna i stanowi również świetną zabawę.
Niektóre dzieci wolą uczyć się na gitarze klasycznej, ponieważ jest lżejsza.
Po ukończeniu 9 roku życia Twoje dziecko może mieć wiele do powiedzenia w tej sprawie. Najlepiej wtedy pójść do sklepu muzycznego z dzieckiem, aby wypróbowało różne gitary klasyczne i gitary elektryczne wielkości dziecięcej.
Gitary elektryczne są z reguły nieco droższe niż klasyczne, weź to pod uwagę przed zabraniem dziecka do sklepu muzycznego!
Jeśli masz już kontakt z nauczycielem, możesz poprosić aby doradził ci, który rodzaj gitary jest najlepszy do jego metody i stylu nauczania.

Podsumowując, dla dziecka poniżej 9 lat wybierz gitarę klasyczną. Po ukończeniu 9 roku życia, gitarę klasyczną lub gitarę elektryczną w rozmiarze dziecięcym.
Jak wybrać odpowiedni rozmiar gitary dla dziecka?

Sugerowane rozmiary są przybliżone. Dzieci rosną w różnym tempie, dlatego często dzieci w podobnym wieku są różnego wzrostu. Oto sugestie dotyczące rozmiarów gitary klasycznej dla dzieci od 5 do 12 lat
 
Gitary klasyczne dla dzieci występują w 4 rozmiarach: 1/4, 1/2 , 3/4 i 7/8 oraz w pełnowymiarowym 4/4 dla dorosłych.

Gitara klasyczna dla 5-latka - rozmiar 1/4
Gitara klasyczna dla 6-latka - rozmiar 1/2
Gitara klasyczna dla 7-latka - rozmiar 1/2 lub 3/4
Gitara klasyczna dla 8-latka - rozmiar 3/4
Gitara klasyczna dla 9 - 10-latka - rozmiar 3/4 lub 7/8
Gitara klasyczna dla dzieci w wieku od 11 do 12 lat - w rozmiarze 3/4, w rozmiarze 7/8 lub pełnowymiarowe dla dorosłych.

 
alt

Niektóre dzieci w wieku od 10 do 12 lat mogą wygodnie grać na pełnowymiarowej gitarze klasycznej a drobna osoba w wieku 14 - 16-lat bardziej komfortowo będzie czuła się grając na rozmiarze 3/4 lub 7/8.
Dobór rozmiaru jest więc bardzo indywidualny, a najlepszym rozwiązaniem jest wypróbować i przymierzyć różne rozmiary w sklepie muzycznym.
Jeśli posiadasz już instrument, upewnij się że nie masz zbyt małej gitary! Wielu rodziców popełnia taki błąd i jest to często dla dziecka równie niewygodne jak gitara, która jest zbyt duża.
Kupowanie gitary jako prezent dla dziecka

Wielu rodziców kupuje gitarę jako prezent urodzinowy lub świąteczny. Jeśli kupujesz gitarę jako prezent niespodziankę, upewnij się, że możesz ją wymienić. W naszym sklepie w takich sytuacjach pomagamy rodzicom wybrać odpowiedni rozmiar gitary na duże odległości za pośrednictwem poczty elektronicznej a w przypadku gdy prezent okaże się nieodpowiedni, instrument można w zwrócić w ciągu 14 dni.
Jeśli chcesz uzyskać bezpłatne porady dotyczące rozmiaru gitary klasycznej dla swojego dziecka, wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres: sklep@gamawitczak.pl i podać następujące informacje:

- Zdjęcie twojego dziecka siedzącego i trzymającego gitarę w pozycji do gry.
- Rozmiar gitary użyty na zdjęciu
- Wiek i wzrost twojego dziecka

Po otrzymaniu tych informacji oraz zdjęcia skontaktujemy się z Tobą, aby poinformować jaki będzie odpowiedni rozmiar. Porady za pośrednictwem poczty elektronicznej otrzymasz zupełnie za darmo!

Bardzo ważne jest, aby dzieci miały pozytywne doświadczenia w nauce gry na gitarze. Muzyczny sukces i przyjemność twojego dziecka zaczyna się od wyboru właściwego instrumentu.

 
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl